Temsil Belgesi Nedir? – Temsil Belgesi Örneği

Temsil Belgesi Örneği

Temsil Belgesi Nedir?

Temsil Belgesi Örneği bir şirketin yasal varlığını / iyi durumunu ve temsilcilerinin şirket adına ve onun adına hareket etme yetkisini / yetkilerini doğrulayan bir belgedir.

Temsil Belgesi, bir kişiye (gerçekte vekil veya avukat) başka bir kişiye (müdür) hareket etme yetkisi veren yasal bir belgedir. Temsilcinin, müdürün mülkü, maliyesi veya tıbbi bakımı hakkında yasal kararlar almak için geniş yasal yetkisi veya sınırlı yetkisi olabilir. Temsil Belgesi bir müdürün hastalığı veya sakatlığı durumunda, müdürün finansal işlemler için ve gerekli yasal belgeleri imzalamak için mevcut olmadığı durumlarda sıklıkla kullanılır.

Temsil Belgesi, müdürün öldüğü, müdürün iptal ettiği, mahkemenin hükümsüz olduğu, vekil olan vekilinin boşanması veya vekil artık yerine getiremediği gibi birçok nedenden dolayı belirtilen durumlarda devreye girer.

Temsil belgesi, bir kişinin başka bir kişi için yasal olarak tıbbi, finansal ve belirli kişisel kararlar (bir vasi tavsiye etmek gibi) vermesini sağlar. İşlerinizin bir kısmını bir süre idare edemiyorsanız, birisine temsil belgesi vermeniz gerekebilir. Süreç ülkeden ülkeye göre değişir, ancak çoğu durumda bir formun doldurulmasını ve noter onaylanmasını içerir. Gizlilik sözleşmesi hakkında merak ettiğiniz bir konu varsa Gizlilik Sözleşmesi   başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Temsil Belgesi İle İlgili Önemli Çıkarımlar!

  • Temsil Belgesi, bir kişiye, temsilcisine veya avukata aslında başka bir kişi, müdür için hareket etme yetkisi veren yasal bir belgedir.
  • Temsilcinin, müdürün mülkü, maliyesi veya tıbbi bakımı hakkında karar verme konusunda geniş yasal yetkisi veya sınırlı yetkisi olabilir.
  • Temsil Belgesi, çoğu zaman kullanılan hasta ya da engelli bireylerin işine yarar ve mali işlemler için gerekli yasal belgelerin imzalaması üzerine oluşur.

Temsil Belgesi Örneği

Temsil belgesi örneğine aşağıdaki fotoğraftan ulaşabilirsiniz. Bu belgeye bakarak birazda değişiklikler yaparak kendi temsil belgenizi oluşturabilirsiniz. Bir bakıma vekaletnamede diyebiliriz. Vekalet vermek istediğiniz konuya göre değişiklik gösterebilir. Çok geniş vekaletler ve yetkilerde verebilirsiniz ve ya çok sınırlı yetkide verebilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Örneğin şirketinizde çalışan bir kişiye şirket adına tüm yetkileride verebilirsiniz ve ya sadece elektrik aboneliği açtırmak için yetkide verebilirsiniz.

 

temsil belgesi
temsil belgesi örneği

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir